MARK blir kvar som Guldpartner!

15 oktober 2020 13:00

Ytterligare en partner väljer att förlänga sitt avtal med Västerås IK


Björn Söderholm, MARK

-Vi på MARK stöttar sedan lång tid tillbaka den lokala idrotten i Västerås och fortsätter som Guldpartner till Västerås IK. Ett rikt och väl fungerande idrotts- och kulturliv är viktigt för en stads attraktivitet som i sin tur bidrar till utveckling, investeringsvilja, jobb och tillväxt. Idrott förenar och bidrar även till ett bättre samhälle för oss alla. Västerås IK är det starkaste varumärket inom Västeråsidrotten och vi är stolta över att få synas i detta sammanhang och över att kunna bidra till klubbens fortsatta utveckling och resa mot SHL. Nu kör vi!

Eriq Christiansson, Västerås IK

-MARK är en av våra stöttepelare som varit med oss under en lång tid som partner. De har ett stort hockeyintresse och är väldigt engagerade i klubbens utveckling och framtid. Det känns både roligt och förtroendeingivande att de fortsätter att ge oss sitt stöd som Guldpartner även denna säsong.